Home / Aktuálně / Winter Classic 2022 – report závodu!

Winter Classic 2022 – report závodu! 3

WINTER CLASSIC 2022 – report GAMES

Fantastické dva dny neuvěřitelných sportovních výkonů, obří radost vítězů i neskrývaný smutek poražených. A hlavně 290 špičkových závodníků a stovky diváků, jak z řad sportovních nadšenců, tak i zvídavých diváků. To vše nabídly týmové závody Winter Classic 2022, které byly vyvrcholením 8. sezóny oblíbené crossfitové série BCROSS CHALLENGE, v níž poměřují své schopnosti ti nejlepší všestranní atleti z celé Evropy.

Víkendové Winter Classic již potřetí proběhly v Národním pavilonu Z českobudějovického Výstaviště. Ten se nám podařilo znovu proměnit v dokonalou crossfitovou arénu, která nemá nejen v ČR, ale i v celém regionu konkurenci. A znovu jsme se mohli přesvědčit, že tento prostor je jako stvořený pro naše akce J

Pro atlety, kteří se do závodů probojovali přes náročnou kvalifikaci, toto prestižní týmové klání bylo sladkou tečkou po náročných mnohatýdenních přípravách.

Pro atlety jsme si připravili spoustu překvapivých sportovních výzev. Tím první byly workouty z dílny WODMADE. Podrobné informace k jednotlivým disciplínám se závodníci dozvěděli v pátek, tedy den před startem závodů. A jak praví oblíbené crossfiterské moudro: „správný crossfiťák musí být připraven na cokoliv…“. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tyto předvánoční závody, které se už staly velkou tradicí, považují crossfiťáci z celé republiky za konec sezóny. O tom, jak se k nám atleti i atletky rádi vracejí svědčí velký počet zájemců přihlášených již do kvalifikace i nabitá startovací listina. Tu tvořilo 140 dvoučlenných týmů v 5 kategoriích.

Zatímco sportovci se mohli těšit na zajímavé workouty, pro diváky byl připraven atraktivní doprovodný program, jehož součástí byly mimo jiné speciální silácké soutěže STRONG EDITION nebo soutěže pro návštěvníky o hodnotné ceny od našeho partnera spol. Samsung ČR. Nechybělo i výborné zázemí s občerstvením, zákusky, výběrovou kávou nebo vodní dýmkou.

Pojďte se podívat, jak si vedli závodníci.

  1. WORKOUT – Sweaty Bar

Necelých 40 trenažerů v závodní aréně a vůbec poprvé kombinace všech čtyř trenažéru nejen v závodu, ale dokonce v jednom workoutu. Krásný kondiční a časově delší workout. U kategorie sport byl ostrý vstup do závodu mocněn propojením se synchronním provedením cviku „toes to bar“ (neboli špičky k hrazdě), elitní atlety čekal náročnější „muscle-up (neboli vzpor)

Nejlépe si s tím poradili tyto týmy a uvidíme, zda si podrží prvenství i následujících disciplínách.
sport Muži – CF Hradec Králové veteráni | sport ženy – MCF Bishes |sport MIX – V topu | elite muži – Czech guns | elite mix – BFLMPSVZ

  1. WORKOUT – GoHeavy Or Go Home
    Jak už název prozrazuje – oblíbená silovka nikomu neutekla. Závodníci měli šest minut na to, aby každý z dvojce našel maximální váhu na komplex, který tvořil: 5x „deadlift“ + 1x „hang squat clean“. U kategorie Elite byl navíc ještě jeden výraz nad hlavu. Nejvyšší váhu dostal nad hlavu z eliťáku DOPLN  a u sportovní kategorie to bylo dokonce 150 kg!!  …

Ve druhé části se pracovalo s osou, a to synchronně 10x „ground to overhead“ (GTO), 10x „shoulder to overhead“ (STOH) a 10 „front squat“. Mezi cviky s osou byly vloženy cviky s vlastní váhou, kde se atleti střídali libovolně v „chest to bar“ (CH2B), „pullups (shyby), „pistol“ (neboli dřep na jedné noze) noze a angličák – vše po 20ti opakováních. Eliťáci měli o něco vyšší počty i vyšší váhu na čince. V tomto workoutu se bojovalo o každé umístění a bylo důležité každé opakování.

Nejlépe si s tímto poradil tým CF Hradec Králové 200 reps a u elitu The R.U.F.F Boys 185 reps …. Který byl sehraný na jedničku.

  1. WORKOUT – I Go, You Ski

Co by to bylo za zimní games bez lyžovačky? Proto jsme chtěli, aby si závodníci pořádně užili i lyžařský trenažér SkiErg. Tento stroj se u nás moc na závodech nevidí, což je škoda. Šlo o desetiminutový workout, při kterém se ani jeden z atletů nezastaví. Dva výsledky nedají nikomu odpočinout. Zatímco jeden atlet jede na skiergu, druhý musí odjet celé kolo. To se skládá ze šplhu na laně, výskoku na box, farmářské chůze a deadliftu.

Právě tady začíná opravdový boj o finále. V kategorii sport vzejde nejlepších 8 týmů a v kategorii elite6 týmů. Tady atleti museli nechat opravdu všechno.
Displej trenažeru ukázal nejvyšší číslo na 2886 metrů týmu The R.U:F.F Boys.

Do finále postoupili nejlepší z nejlepších a nastává boj o ty nejvyšší příčky s titulem Winter Classis 2022 winner!

  1. WORKOUT LASTE DANCE

Pro buy-in neboli vstup do workoutu museli atleti v týmech splnit „handstand hold“ – výdrž ve stojce v prostoru o rozměrech metr na metr. Eliťáci zase chodili dokola tohoto čtverce. I pro nás byly tyto cviky premiérou.

Poté následovali 3 kola výpadů s jednoručkou nad hlavou a oblíbený cvik „devill press“. Workoutbyl zakončen chůzí po rukou. Byl to skvělý boj, který si užili závodníci i diváci.

Pojďte se podívat na absolutní vítěze, kteří ovládli Winter Clasicc 2022.

 

WODMADE
Tento rok jsme navázali spolupráci s tréninkovou aplikací WODMADE. Autoři této aplikace Páťa a Frencis z Liberce tvoří pro nás workouty a pomáhají posouvat naše hry. Dávají do toho maximum a během těchto tří závodů v letošním roce potvrdili svoji odhodlanost a neuvěřitelné zkušenosti v tvorbě workoutů s tvořením programmingu atletům i jednotlivým gymům na míru. Pokud si nejste jistí s nastavením vlastního tréninku, rozhodně aplikaci WOODMADE doporučujeme.

Doprovodný program a soutěže.
Vítězům fanouškovských workoutů jsme rozdali dvoje hodinky značky SAMSUNG, které si zasoutěžili na SkiErgu. Dále jsme je doplnili o náš merch a ukaž ponožky. Vrcholem bylo losování o naší KingsBox osu. Tu si ze 100 lístků šťastlivě zasloužila Adél T.. Součástí hry byl každý, kdo si v našem stánku zakoupil cokoliv v hodnotě nad 500 kaček.

Licence & harmonogram 
Velkou novinkou sobotního večírku bylo oficiální představení závodu Big Summer Games 2023 jako licencovaný event, který bude zahrnut do CrossFit Licensed Events. Pro celkovou prestiž a úroveň našich závodů jde o další výrazný posun dopředu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STRONG EDITION
Novinka zimních GAMES, s níž se už zahráváme poměrně dlouho. Spojení crossfitu a strongmenů. Těžké silové workouty s crossfitovým nádechem. V čele s Honzou Krasinskýmjsme se pustili do novinky, která vyvrcholí na letních hrách Big SummerGames. Pojďte se podívat, jak si s tím poradí a co na závodníky čeká.

Závodníci byli osloveni a děkuji všem borcům, kteří dotoho šli. Příště budeme dělat „kvalifikaci“ společně s krossfiťákama. Nutno podotknout, že je to týmový battle ve dvojicích, což není moc obvyklé.

1. WORKOUT

Kombinace těžších mrtvých tahů a devilpressů. Znáte tento cvik? Je to neméně oblíbený a hodně pekelný cvik. Provádí se s jednoručkami a začínáte klikem s dotykem hrudníku země a poté přecházíte nahoru, kdy jednoručky musí být ve vzpřímené pozici. Crossfiťáci to jezdí s 22,5 kg občas elita se 30kama a tady jsme zvolili rovných 2x 40 kg.
Workout složený z pěti kol, kde každé kolo se ubírají 2 opakování. Atleti se můžou střídat libovolně, vždy je důležité dokončit dané opakování cviku a pak můžete přejít na druhý. Nerychleji si s tím poradila dvojce David Zem a Tomáš Hrančík a vyhoupli se tam do vedení soutěže. Těsně v zápětí skončili Honza Krasinský a Honza Makula, kteří byli pouze o 2 opakování za nimi a to jim nebyli jetě uznány 4 mrtvý tahy v první sérii.
Časový limit tohoto workoutu byl 11minut a ani jeden tým nedošel do konce. Tento workout pozvedl všechny fanoušky ze sedaček a neuvěřitelně koukali, co se to v aréně děje za šílenej workout, kterej bl naprosto skvělej!!

 

2.WORKOUT
Tady už jde do tuhého, nic není rozhodnuto. Tady jsou ve hře ještě dva výsledky. První kardio prověří borce se silovou vytrvalostí. V šesti minutách musí uběhnout 20 metrů s 90ti kg sandbegem. Poté provést pět přemístění dohromady a jde se do dalšího kola. Každý z atletů má svůj bágl. Vyhrává tým, který dojde nejdál. Tady to suverénně ovládl Jarda Duroň a Zdenda Srb. Který dali necelých 6 kol.

Ve druhé části už je připravená jen osa naložena na 120kg a po minutové pauze, která uběhla jako by měla jen 5 sekund, se jde na to. Tři minuty maximální počet opakování z ramen nad hlavu. Střídání je opět libovolné, tady se lámal chleba a rozhodoval každý rep do poslední sekundy.

Bohužel dvojce Honzů do posledního workoutu nenastoupila, kvůli zranění, které naštěstí není vážné.

Závodníci si vedli parádně a děkujeme fans, za to jak je hnali dopředu.

Výsledky celkové
1. Davin Zem, Tomáš Hrančík
2. Jarda Duroň, Zdeněk Srb
3. Jarda Svoboda, Štěpán Bystřinec
4. Jan Krasinský, Jan Makula

THANKS

Děkujeme všem zúčastněným za skvělou atmosféru a krásné završení závodní sezóny. Doufáme, že jste si to s námi užili a mnohé z vás jsme motivovali makat zase o něco víc. Vidíme se v dalším roce s novým nádechem a oficiálním Crossfit licencovaným závodem BIG SUMMER GAMES 2023.

Postupně budeme doplňovat fotky a těšit se můžete i na videa z akce. Děkujeme všem, kteří na akci dorazili a užili si jí s námi.

Za tým Bcross Challenge VM 

 

 

Napsat komentář

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites